Lp.

Nazwisko

Imię

Data urodzenia

Data śmierci

Inne informacje wg nagrobka

Język -

jeśli inny

Uwagi

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1

Abrahamowicz z Zaleskich

Rozalija

1844

22.12.1907

 

 

 

 

2

Abrahamowicz

Stefan

12.12.1838

26.02.1908

 

 

 

 

3

Adamec Sabadasz

Antoni

13.07.1873

28.03.1895

(patrz Sabadasz Adamec)

 

wg ksiąg: Adametz vel Sabadasz

 

4

Afonina Aleksiejewna

Anastasia

21.01.1903

16.02.1951

 

cyrlica

 

 

5

Akoborak(?) Liudwikowicz

Kazimir

1890

1950

 

cyrlica

 

 

6

Alexandrowicz

Adele

 

15.05.1894

68 lat

niemiecki

wg ksiąg: zm. 13.05.1884

 

7

Alexandrowicz

Josef

 

14.VII.1892

zm. w 71 r. ż.; „K.K. Oberwundarzt”

niemiecki

 

 

8

Ananiewicz

Zuzanna Paulina

30.06.1880

15.06.1907

„była nauczycielka”

 

 

 

9

Andrieux

Eduard

1814

04.01.1889

„k.k. Hauptmann bei 24 Ift. Rgt”

niemiecki

 

 

10

Andrjuszenko Fominiczna

Irina

1876

1961

 

cyrlica

 

 

11

Andrusiewicz z Buczyńskich

Maria

 

06.08.1889

ż. l. 30

 

 

 

12

Andruszewska z Chłopickich de Janotowa

Władysława

1853

1930

(patrz de Janotowa Andruszewska Władysława z Chłopickich i patrz Janotowa)

 

 

 

13

Antonowska z Herttlerów

Karolina

 

 

żyła 56 lat

 

 

 

14

Arsenicz

Sławomir

(„Sławcio”)

26.07.1904

10.08.1910

„Sławcio najdroższy synek Symeona i Emilii Arseniczów

cyrlica

 

 

15

Artmanska (Artmańska?)

Helena

 

28.IX.1918

zm. w 41 r. ż. r., „OBY JEJ TA UKOCHANA ZIEMIA LEKKA BYŁA!”

 

 

 

16

Aschenbrenner

Franciszek

11.X.1900

10.XII.1935

„nauczyciel”

 

 

 

17

Asłan

Jakób

1830

24.IX.1894

„właściciel dóbr”

 

 

 

18

Asłan

Mikołaj

20.I.1842

?.X.1915

 

 

 

 

19

Assinger (zweite Ehe)

(1. Ehe Brunnik) geb. Hain

Caroline

1827

1909

patrz Brunnik

niemiecki

 

 

20

Atamaniuk

Józef

23.03.1857

30.12.1904

 

 

 

 

21

Babiński

Marian („Maryanuś”)

20.09.1889

07.12.1889

„najdroższe dziecię Stanisława i Stanisławy”

 

 

 

22

Bachmann

Rosina

 

13.08.1823

„Ruhe Ställe den Familie Leibschang von Schartenburg den 24 Jully Anno 1824”/”Hier ruhet Rosina Bachmann sie starb in 89. Jahre ihres frommen Lebenswamdds von ihren Kindern algemein bedauerl. Am 13 August 823” (tekst z błędami odczytu – do zweryfikowania!)

niemiecki

 

 

23

Baczyńska (Baczińska)

Karolina

 

 

 

cyrlica

 

 

24

Baecker

Karol

02.01.1851

23.01.1888

„c.k. inżynier powiatowy”

 

 

 

25

Baecker („Baeckerowa”)

Wilhelma

28.05.1830

07.04.1887

„żona c.k. adjunkta starostwa”

 

 

 

26

Baeker

Maciej

 

30.08.1905

zm. w 82 r. ż.; „em. ad. polit.”

 

 

 

27

Bajewska

Helena

1853

20.10.1887

 

 

 

 

28

Bajewski

Eugeniusz

11.10.1855

17.02.1895

„c.k. prowadzący księgi gruntowe z Cieszanowa”

 

 

 

29

Bajewski

Wincenty

1810

27.03.1881

 „żołnirz (oryg. pisown.) wojsk polskich z roku 1831”

 

 

 

30

Balicka

Halunia

18.05.1887

04.05.1889

 

 

 

 

31

Banholz (Barholz?)

Franz

 

 

 

niemiecki

 

 

32

Baraniuk

Franciszka

 

 

prz. l. 22

 

krzyż metalowy

 

33

Baraniuk

Franciszka

1906

1906

 

 

 

 

34

Baraniuk z ???...skich

Franciszka

 

 

 

 

 

 

35

Baraniuk z Klusików

Franciszka

 

 

prz. 38 l.

 

pomnik z Janem Baraniukiem

 

36

Baraniuk z Klusików

Franciszka

 

 

 

 

spoczywa z K. i P. Zaremba

 

37

Baraniuk

Jan

1887

02.??.1933

 

 

 

 

38

Baraniuk

Józef

1852

07.VII.1915

 

 

 

 

39

Baraniuk

Michał

 

 

prz. l. 46

 

 

 

40

Baranowski

Franciszek

1884

18.05.1914

 

 

 

 

41

Barańska„urodzona Aranyos Tellek de Szeiff”

Marya Felicya Oswalda

29.II.1836

18.XII.1887

„żona radcy wyższego sądu krajowego”

 

 

 

42

Barański

Franciszek („Franeczek”)

24.V.1894

06.XII.1894

„drogi syneczek Stanisława i Maryi z Barańskich Haczewskich”

 

 

 

43

Barholzel z Sanojców

Józefa

 

 

 

 

 

 

44

Bartel („Bartlowa”) z Teuchmanów

Klaudyja

30.IX.1849

09.XI.1922

 

 

 

 

45

Bartmańska

Helena

 

28.IX.1918

zm. w 41 r. ż.; „żona c.k. kapitana”

 

 

 

46

Batkowska z Jaworskich

Helena

 

 

prz. 72 l.; „wdo. po em. urz. salinarnym w Kosowie”

 

 

 

47

Baumgartner („Baumgartnerowa”) z Raubachów

Amalia

13.XI.1828

17.II.1892

 

 

 

 

48

Bazak ze Słowickich

Rozalia

 

1880

 

 

 

 

49

Beck

Franciszek

06.09.1880

16.04.1946

 

 

 

 

50

Bednarczuk

Jan

??.??.???6

??.??.???8

 

 

 

 

51

Bednaroska (Bednarowska?) z Tymoczków

Agnieszka

 

 

 

 

 

 

52

Beer

Józef

1840

06.VII.1907

„oficjał Magistratu”

 

 

 

53

Beer

Karol

1853

1906

„oficyał sądowy”; „Bądź wola Twoja!/Tu pod tym głazem spoczywa najdroższy i najukochańszy mąż i ojciec”

 

wg ksiąg: ur. 15.12.1853, zm. 18.11.1906

 

54

Beer („Beerowa”)

Karolina

1850

12.I.1938

„em. nauczycielka”

 

 

 

55

Beer

Mieczysław Karol

 

10.02.1896

zm. - „w pierwszem kwiecie życia”

 

 

 

56

Berezińska

Ewa

 

 

 

 

 

 

57

Berezowska z Sas Żurakowskich

Józefa

13.03.1868

15.XI.1920

 

 

 

 

58

Bernacki

Feliks Kamil

31.05.1856

02.10.1929

„em. Sędzia Sądu okręg.”

 

 

 

59

Bernaczyk

Maria

1885

13.VII.1901

 

 

 

 

60

Białoskórska

Emilia

 

 

 

 

 

 

61

Białoskórska

Maria

07.IV.1911

24.II.1931

 

 

 

 

62

Białoskórska

Marja

1866

1932

 

 

wg ksiąg: ur. 20.04.1866, zm. 28.08.1932 z Jaworskich

 

63

Białoskórska Habdank z Sobotów

Michalina

12.XI.1826

17.III.1914

(patrz Habdank Białoskórska) (żona Franciszka Ksawerego Habdank Białoskórskiego)

 

 

 

64

Białoskórski

Jan

1857

1931

 

 

wg ksiąg: ur. 13.05.1857, zm. 15.01.1931

 

65

Białoskórski

Józef

 

 

 

 

 

 

66

Białoskórski

Władysław

09.V.1909

20.I.1928

 

 

 

 

67

Białoskórski Habdank

Franciszek Ksawery

01.02.1812

02.07.1883

„c.k. kapitan i były oficer wojsk polskich z r. 1831” (patrz Habdank Białoskórski)

 

 

 

68

Białoskórskich grobowiec

 

 

 

„Grobowiec Białoskórskich i Lisowskich”,

(patrz: Lisowskich grobowiec )

 

grobowiec bez inf. o pochówkach

 

69

Białowąs

Franciszek Xawery

19.XII.1858

02.XII.1902

„urzędnik sądowy”

 

 

 

70

Białowąs

Tadeusz

1891

1918

„absolwent praw.”

 

 

 

71

Białowąs („Białowąsowa”) z Gludovicsów

Zofia

20.VIII.1859

12.II.1911

 

 

 

 

72

Białowąs („Białowąsowa”) z Morelowskich

Zofia

4.V.1874

23.XI.1937

 

 

 

 

73

Bielenda

Tadeusz

04.III.1908

12.IV.1937

 

 

 

 

74

Bielesz z Piaseckich

Luiza

1861

27.07.1891

"żona urzędnika c.k. namiestnictwa"

 

wg ks. zgonów: Ludwika, żona Józefa

 

75

Bielewicz Mogiła

Józef

25.01.1852

27.07.1906

„c.k. radca sądu krajowego” (patrz Mogiła Bielewicz)

 

 

 

76

Bielska

Marya

1877

1911

„ukochanej żonie mąż”

 

 

 

77

Bijowska

Agnieszka

 

1910

 

 

 

 

78

Biliczak z Sawczuków

Anna

 

07.03.1897

l. 60

 

spoczywa z A. Sawczuk

 

79

Bilińska z Żydłów

Albina Ludwika

15.V.1875

18.II.1903

„żona c.k. kancelisty Namiestnictwa”

 

 

 

80

Bilińska z Kozubowiczów

Karolina

1863

1921

 

 

 

 

81

Biliński

Jan

 

16.02.1911

prz. l. 83

 

 

 

82

Biliński

Marian

1855

15.07.193?8

 

 

 

 

83

Bilvay z Kaliniewiczów

Katarzyna

1823

1896

 

 

 

 

84

Biskupska z Bogdanowiczów

Barbara

04.XII.1836

23.I.1903

„Żona ……ego geometry”

 

 

 

85

Biskupski

Leon

1803

1878

 

 

 

 

86

Biskupski

Lubin

1840

1916

„weteran 1863 r., właściciel fabr. maszyn”

 

 

 

87

Blacharska

Matylda

15.04.1923

02.02.1925

 

 

 

 

88

Blacharska

Matyldzia

18.04.1920

22.11.1933

 

 

 

 

89

Blacharski

Piotr

1883

17.XII.1937

„funkc. PKP”

 

 

 

90

Blauth

Celestine (Christine?)

 

 

„córka Marii”

niemiecki

 

 

91

Blauth geb. Stroner

Maria

 

29.01.1828

„zm. po porodzie Celestine (Christine?) w ? r.ż.”, ”Gewidmet von ihrem betrublen(?) Ehegattem Martin Blauth Kreis Secretars/”Sie star bam 29 Jänner 1828 nach Christi Geburt in ihrem si(?) Lebensjahr”/”wers o wie auf … Stats …. ..that was ….. Dem biettet(?) die …….. Tage Das schönste Monument im Herzen dar”

niemiecki

 

 

92

Blechinger

Jan

01.02.1880

01.06.1937

 

 

wg ksiąg: ur. 15.10.1880

 

93

Blicharski

Teofil

 

25.02.1901

prz. l. 63

 

 

 

94

Blij

Grzegorz

1839

1918

„em. kier. szkół lud.”

 

 

 

95

Blij z Vincenzów

Rozalia

1847

1914

 

 

 

 

96

Bła???

Piotr

1881

3?????

„posterun??(kowy?)” – brak połowy tabliczki żeliwnej

 

 

 

97

Błażek

Anton

 

26.04.1893

przeż. l. 74

 

 

 

98

Błażek

Karolina

 

18.V.1872

przeż. l. 32

 

 

 

99

Błażek

Rudolf

01.06.1877

15.08.1927

„nauczyciel szkół powsz.”

 

 

 

100

Błażkiewicz

Katarzyna

 

30.V.1935

zm. w 60 r. ż.

 

 

 

101

Błażkiewicz

Maria

 

1903

c. Katarzyny; zm. w 2 wiośnie życia

 

 

 

102

Błażowska Sas z Dobrzańskich

Paulina

 

21.XI.1929

prz. l. 74; (patrz Sas Błażowska Paulina)

 

 

 

103

Błażowska Sas

Stefanja

 

01.I.1903

prz. l. 15; (patrz Sas Błażowska Stefania)

 

 

 

104

Błażowski Sas

Antoni

 

18.VI.1909

prz. l. 70; (patrz Sas Błażowski Antoni)

 

 

 

105

Błoch

Ignacy

 

10.04.1892

prz. 78 l.

 

wg ks. zm: 12.04.1893, prz. 76 l.

 

106

Błoch(?)(„Błochina”) Tichonowna

Nadieżda

14.VI.1925

6.V.1951

 

cyrlica

 

 

107

Błoński

Albin

 

24.02.??

zm. w 72 r. ż.

 

 

 

108

Błoński

Teodor

 

21.08.1918

 

cyrlica

wg ksiąg: l. 45 katecheta rytu greckiego

 

109

Bobak

Jan

1893

25.10.1910

„jedyny syn Marcelego i Pauliny/ Zgasłeś nam drogi synu/jak kwiat na rozkwieciu/i straszny ból zadałeś/dawcom twego życia/Do widzenia się z tobą”

 

 

 

110

Bober (Boberowa) z Krzyształowskich

Eleonora

 

09.XII.1903

 

 

 

 

111

Bobińska

Irina

 

14.IV.1916

zm. w 18 wiośnie ż.; „córeczka nauczyciela”

cyrlica

 

 

112

Bobrowska z Stefanowiczów

Marja

03.07.1847

08.03.1908

 

 

 

 

113

Bobrowski

Ludwik

 

 

"Ludwikowi Bobrowskiemu Towarzysze i Wychowawca"

 

fragment nagrobka

 

114

Boczar („Boczarówna”)

Urszula

1.XI.1902

24.XI.1924

 

 

 

 

115

Bodwińska

Teresa

05.05.1865

12.08.1915

 

 

 

 

116

Bodwiński

Jan

 

 

 

 

 

 

117

Bogda

Marcin

1858

12.XII.1899

„c.k. respicient straży skarbowej”

 

 

 

118

Bogochwalski

Leopold

1810

1881

 

 

 

 

119

Böhmel

Anton

1768

1835

„Kreisdragoner”

niemiecki

wg ksiąg: zm. 06.01.1835

 

120

Bokłaszewska z Mahrów

Antonina

1823

1880

„żona kapitana”

 

 

 

121

Bokłaszewski

Maryan

1856

1892

„Tu spoczywa drogi nasz brat ….. respicyent c.k. Skarbu”

 

 

 

122

Bong

Gustawa Zofia

 

17.VII.1910

 

 

 

 

123

Mitis

Bonifacius

 

01.1799

„QVIESCIT BONIFACIUS MITIS INFANSAETATE VIX TRIUMANORUM SED VIRTUTE IUVENISQVI BENE FECITET MITIS FUIT DIE MORTISIS IANUAR A.D. 1799”

łacina

 

 

124

Borawska

Sydonia Anna

 

1840

 

 

wg ksiąg: ur. 08.04.1878 w Łosiaczu pow. Borszczów, zm. 06.04.1899, ż. Władysława Borawskiego, c. Platona Pomezańskiego i Joanny Straus

 

125

Bosichkovich gebr. Kurzweil

Emilie

 

1841

 

niemiecki

 

 

126

Bosichkovich

Franz

1802

16.10.1886

„K.K. Oberstlieutenant”

niemiecki

 

 

127

Bozziano („Edler Josef von Bozziano”)

Josef

27.04.1828

11.12.1885

„k.k. Oberst”; (patrz Edler Josef, von Bozziano)

niemiecki

 

 

128

Brandt

Jan Kanty

1846

1891

„c.k. profesor gimnazyalny”, „Terra sit tibi levis”

 

 

 

129

Brason

Alfred

23.05.1841

24.12.1850

„Grób familijny Summerów i Brasonów”/ „Z niewygasłą miłością i wdięcznością szukamy pociechy w nadzieji Waszego zmartwychwstania”

 

 

 

130

Brason

Alojzy

28.03.1804

06.04.1879

„komisarz drogowy”

„Grób familijny Summerów i Brasonów”/ „Z niewygasłą miłością i wdięcznością szukamy pociechy w nadzieji Waszego zmartwychwstania”

 

 

 

131

Brason („Brasonowa”) z Summerów

Eleonora

06.03.1815

13.03.1855

„Grób familijny Summerów i Brasonów”/ „Z niewygasłą miłością i wdięcznością szukamy pociechy w nadzieji Waszego zmartwychwstania”

 

 

 

132

Brason („Brasonówna”)

Eleonora

22.04.1849

17.12.1850

„Grób familijny Summerów i Brasonów”/ „Z niewygasłą miłością i wdięcznością szukamy pociechy w nadzieji Waszego zmartwychwstania”

 

 

 

133

Brason

Emilia

22.XI.1835

03.VIII.1898

„Grób familijny Summerów i Brasonów”/ „Z niewygasłą miłością i wdięcznością szukamy pociechy w nadzieji Waszego zmartwychwstania”

 

 

 

134

Brińk z Patkowskich

Rozalija

05.02.1900

29.05.1928

„Grobowiec Patkowskich”

 

 

 

135

Brodowski

Franciszek

04.X.1840

01.III.1900

„najlepszy mąż i ojciec”, „w grobie łonie łza utonie to się w duszy sączy skrycie. Łza miłości i żałości. A w tej łezce serca życie.”

 

 

 

136

Broszko

Anna

 

 

 

 

 

 

137

Broszko

Karol

 

 

 

 

 

 

138

Broszko

Rozalia

1901

1938

 

 

 

 

139

Brunnik geb. Hain (zweite Ehe Assinger)

Caroline

1827

1909

(patrz Assinger)

niemiecki

 

 

140

Brunnik

Johann

1819

1870

 

niemiecki

 

 

141

Brykalski

Józef

1787

20.01.188?

 

 

 

 

142

Budzianowska

Antonina

23.IX.1903

18.VI.1934

 

 

 

 

143

Budzianowska z Smoniowskich

Honorata

1860

brak

 

 

 

 

144

Budzianowska z Kobyleckich

Józefa

1884

1906

 

 

 

 

145

Budzianowska

Katarzyna

06.V.1876

12.VII.1934

 

 

 

 

146

Budzianowska

Maria

1896

1949

 

 

 

 

147

Budzianowska

Maria

 

08.X.1934

prz. l. 73

 

 

 

148

Budzianowska z Smoniowskich

Marya

03.08.1853

16.06.1907

„W dowód nieodżałowanej pamięci najdroższej Żonie Mąż”

 

 

 

149

Budzianowski

Bronisław

06.XII.1869

30.VI.1934

„Nauczyciel szkoły powsz.”

 

 

 

150

Budzianowski

Józef

1856

brak

syn Kazimierza

 

 

 

151

Budzianowski

Michał

14.VIII.1872

16.VIII.1938

 

 

 

 

152

Bunda

Adam

15.08.1897

07.01.1898

 

 

 

 

153

Bursa

Leopolda

X.1832

X.1836

„córka c.k. Urzędnika Cyr.”

 

 

 

154

Butkowska

Katarzyna

1872

1916

(?) (nałożone napisy 2 Butkowskich!?)

 

 

 

155

Butkowska z Wiśniewskich

Katarzyna

1830

10.11.1916

(?) (nałożone napisy 2 Butkowskich!?)

 

 

 

156

Byczyński

Aleksander

 

 

prz. l. 57

 

 

 

157

Bystrzanowski(?)

Tadeusz („Tadzio”)

 

 

zm. w 4-tej? wiośnie ż.

 

 

 

158

Cach

Juzef

1881

21.I.1932

 

 

 

 

159

Celner

Jakób

18.VII.1819

20.II.1905

 

 

wg ksiąg: zm. 20.IV.1905, wdowiec po Honoracie Lipard, ur. w Brodach

 

160

Charkiewiczowa z Jeleników (Bleników?)

Eleonora

 

13.09.1910

zm. w 51 r. ż.

cyrlica

do wyjaśnienia – w ks. grekokatol. występuje Eleonora Charkiewycz, żona Leona, emeryt. nauczyciela, zmarła 12.09.1910 r. w wieku 51 lat

 

161

Charkiewiczowa z Słoneckich

Eleonora

 

13.IX.1910

zm. w 51 r. ż.

cyrlica

do wyjaśnienia – jak wyżej

 

162

Chodorowska

Aniela

1?.??.1839

19.02.1894(?)

 

 

 

 

163

Chodorowska z Gałkowskich

Maryja

14.07.1807

27.02.1887

„żona kontrolora”

 

 

 

164

Chodorowski

Bronisław Jarosław

17.??.18(8?)9

08.02.1890

 

 

 

 

165

Chodorowski

Bronisław

1839

1897

„c.k. lekarz pułkowy”

 

 

 

166

Chodorowski

Ferdynand

22.12.1815

22.??.1891

„c.k. oficyał dyrekcyi skarbu”

 

 

 

167

Chodorowski

Ignacy („Jgnacy”)

06.07.1806

16.08.1855

„c.k. kontrolor kas zbiorowych”

 

 

 

168

Chodorowski

Stanisław Witold

17.05.1880

1880(?)

 

 

 

 

169

Chodorowski

Władysław

1854

24.10.1890

„c.k. adiunkt podatkowy”

 

 

 

170

Chodynicki

Michał

 

13.04.1899

zm. w 75 r. ż.; „emer. c.k. sekretarz sądu”

 

 

 

171

Chołoniewski

Kazimierz („Kazio”)

30.IX.1876

11.IX.1884

syn Wacława i Roberty

 

 

 

172

Chołoniewski Myszka

Hipolit

1807

1880

„oficer polski, uczestnik powstania z r. 1830-1831.” (patrz Myszka Chołoniewski Hipolit)

 

 

 

173

Chołoniewski Myszka

Wacław Józef

1830

21.XII.1891

(patrz Myszka Chołoniewski Wacław Józef)

 

 

 

174

Chrzanowska z Budzianowskich

Anna

1861

1936

 

 

 

 

175

Chrzanowska(Chrzanowiec?)

Magdalena

 

 

 

 

 

 

176

Chrzanowska (Chrzanowiec?)

Maria

 

 

 

 

 

 

177

Chrzanowska (Chrzanowiec?)

Rozalia

 

 

 

 

 

 

178

Chrzanowski (Chrzanowiec?)

Franciszek

 

 

 

 

 

 

179

Chrzanowski

Józef

1844

1937

 

 

 

 

180

Chrzanowski

Karol

 

 

 

 

 

 

181

Chudzikiewicz

Włodzimierz

3.XII.1878

25.X.1929

„Inżynier, st. Radca Budow. Państw.”; „Zgasło życie które było/Dobrocią i Miłością/a Jedynem i Wszystkiem dla nas/Nie wygaśnie nigdy pamięć o Tobie/nasz żal i wdzięczność!/żona i synowie”

 

 

 

182

Chwałek („Chwałkówna”)

Leonia

29.06.1889

30.08.1938

 

 

 

 

183

Ciesielska z Bugowskich

Magdalena Marya

 

18.10.1888

prz. l. 50

 

wg ksiąg: prz. l. 53

 

184

Ciesielska

 

 

 

 

 

 

 

185

Ciesielski

 

 

 

 

 

 

 

186

Ciesielski

Karol

1843

15.02.1904

„Żołnierz roku 1863, urzędnik magistratu, obywatel miasta Kołomyi”

 

 

 

187

Crivelli hr. Meraviglia

Leokadja

9.V.1846

7.X.1928

 

 

 

 

188

Crivelli hr. Meraviglia

Rudolf

15.XII.1833

2.V.1908

„c.k. major obrony krajowej”

 

 

 

189

Csato

Ludwik

 

27.X.1873

przeż. l. 66; „c.k. Koncepista namiest.”

 

 

 

190

Czaplińskich grobowiec

 

 

 

„Grobowiec Czaplińskich”

 

 

 

191

Czarnota

Mieczysława

5.IV.1907

14.IX.1912

„najdroższa córka”

 

 

 

192

Czaykowski

Józef

19.III.1865

15.XI.1915

„profesor szkoły zawodowej przemysłu drzewnego”

 

 

 

193

Czaykowski

Kazimierz

 

7.IV.1904

zm. w 33 r. ż.; „Pokój popiołom, a wieczną szczęśliwość duszy zmarłego racz dać Panie!”

 

 

 

194

Czech

Janina

28.V.1932

09.IX.1938

„Kochające rodzice”

 

 

 

195

Czechowicz

Halina

2.III.1895

27.X.1897

„ukochana córeczka Jana i Korneli Czechowiczów”

 

 

 

196

Czechowiczów grobowiec

 

 

 

„Grobowiec rodziny Czechowiczów” „Bądź im miłościw Panie”

 

 

 

197

Czerniatowicz

Czesława („Cesia”)

1928

1939

„Rycerka Krucjaty Eucharyst. ucz. IV. Kl. szk. pow. im. Kr. Jadw.”

 

 

 

198

Czerniatowicz

Jan

01.I.1879

11.VIII.1937

„Sprawiedliwości Bożej stała się zadość”

 

 

 

199

Czernik

Jadwiga Maria

27.11.1905

12.03.1906

"ukochana dziecina Mariana i Wiktorii Czerników"

 

 

 

200

Czernik

Maryan Ludwik

16.08.1870

19.01.1912

„c. i k. zarządca podatkowy”

 

 

 

201

Czernik („Czernikowa”) z Kwiechów

Wiktorja

1878

1919

 

 

 

 

202

Czerwiński

Stanisław

31.I.1855

17.XI.1908

„radnik (sędzia?) sądu”; „serdecznemu druhowi i wzorowemu sędziemu koledzy i adwokaci”

cyrlica

 

 

203

Czopienko z Jaworskich

Adela

 

 

 

 

 

 

204

Czopienko

Anton

 

 

 

 

 

 

205

de Augustynowicz Roszko

Honorat Łazarz

1833

22.X.1909

„właściciel dóbr i Obywatel miasta Kołomyi” (patrz Roszko de Augustynowicz)

 

 

 

206

de Częstopian Dobrzański

Zenon

13.XII.1833

27.VI.1909

„c.i k. major i obywatel m. Kołomyi” (patrz Dobrzański de Częstopian)

 

 

 

207

de Gierałt Wróblewska z Chwoyków

Helena Janina

28.VIII.1905

02.01.1930

(patrz Wróblewska de Gierałt)

 

 

 

208

de Janotowa Andruszewska z Chłopickich

Władysława

1853

1930

(patrz Andruszewska de Janotowa Władysława z Chłopickich i patrz Janotowa)

 

 

 

209

de Jastrzębiec Matczyńska (Jastrzębiec)

Kazimiera

1852?

12.IV.1924

prz. l. 72; (patrz Jastrzębiec Matczyńska), (patrz Matczyńska Jastrzębiec)

 

 

 

210

de Kleczyna Kleczyński

Marjan

 

 

(patrz Kleczyński de Kleczyna)

 

 

 

211

de Kleczyński z Kleczynów

Witold

01.01.1854

25.12.1878

(patrz Kleczyński de Kleczyna)

 

 

 

212

de Kuczyńska

Anna

1802

26.I.1895

(patrz Kuczyńska Anna)

 

 

 

213

de Lusznia Michalewicz

Ignacy

1834

1899

„uczestnik powstania 1863” (patrz Michalewicz de Lusznia Ignacy)

 

 

 

214

de Luty Sozański

Teofil

 

30.04.1905

„dr”; „em. c.k. Starosta” (patrz Sozański de Luty Teofil)

 

 

 

215

de Łuk Łukasiewicz

J. M.

1864

1913

(patrz Łukasiewicz de Łuk J. M.)

 

 

 

216

de Massil Moszoro

Marceli

1874

1936

(patrz Moszoro de Massil Marceli)

 

 

 

217

de Nemethy

Leopoldo

 

1823

zm. w 20 r. ż.; (patrz Nemethy Leopoldo)

łacina

 

 

218

de Ostoja Sawczyńska ze Stębleckich

Julja

 

1915?

(patrz Sawczyńska de Ostoja)

 

 

 

219

de Prus Garliński

Stanisław

 

27.VII.1917

przeż. lat 62; (patrz też Garliński de Prus)

 

 

 

220

de Schouppe

Vincentius

25.05.1768

10.01.1830

 

łacina

 

 

221

de Strzała Przygrodzka z Hryniewiczów

Karolina

25.V.1856

01.III.1923

(patrz Przygrodzka de Strzała)

 

 

 

222

de Wychowska z Chodorowskich

Genowefa

29.09.1850

26.03.1910

(patrz Wychowska z Chodorowskich)

 

 

 

223

Dela Strada geb. Brason (Della Strada?)

Josefine

29.07.1787

22.01.1822

 

niemiecki

 

 

224

Dela Strada (Della Strada?)

Joseph

16.07.1776

24.07.1844

 

niemiecki

 

 

225

Della Strada (Dela Strada?)

Joseph

 

 

 

 

 

 

226

Denasiewicz

Witold

 

 

zm. w 1. r. ż.; syn Antoniny i Pawła

 

 

 

227

Dębicka

Marcyanna

1795

18.IV.1880

 

 

 

 

228

Dębicka z Bondarowiczów

Rosalia (Rozalia?)

 

 

 

 

 

 

229

Dębicki

Adam

29.IX.1855

08.II.1895

„kandydat notaryata”

 

wg ksiąg: Dębicki Adam Michał, ur. 08.04.1855 we Lwowie, zm. 12.04.1895

 

230

Dębicki

Jan

14.05.1823

28.05.1887

„c.k. notaryusz”

 

 

 

231

Dębicki

Kazimierz

21.III.1851

08.V.1885

„lekarz weterynaryi”

 

 

 

232

Dębska z Romanowskich

Maria

1855

06.II.1931

 

 

 

 

233

Dębska

Pelagia

1891

20.II.1922

 

 

 

 

234

Dębski

Jan

1850

1908

 

 

 

 

235

Dierich (Dierigh?) z Lipartów

Karolina

 

18.IX.1888

 

 

 

 

236

Dierich (Dierigh?)

Wilhelm

 

23.VII.1910

 

 

 

 

237

Dietz

Kazimierz („Kazimirz”)

1863

02.11.1894

 

 

 

 

238

Dobrzańska z Wajdowiczów

Felicja

 

14.02.1828

prz. l. 30, „Spoczęłaś pod tym głazem podobna do kwiatka/który wcześ… zwarzył a na Twoim grobie/Ze łzą i rozdartem sercem płaczą mąż i matka/…….   … ku Tobie/Ciężki żal …. Spoczniesz tu na chwilę/Potem na wieczne gody wstaniesz w Bożej sile!”

 

 

 

239

Dobrzańska z Lisowskich

Gertruda

28.X.1881

14.XII.1932

 

 

 

 

240

Dobrzańska Sas

Joanna

04.III.1861

15.II.1914

(patrz Sas Dobrzańska)

 

 

 

241

Dobrzańska z Domiczków I śl. Ferallowa II śl. Herbu Częstopian

Paulina

01.V.1834

12.IV.1903

 

 

 

 

242

Dobrzański Sas

Bolesław Kazimierz

24.III.1837

08.III.1902

(patrz Sas Dobrzański Bolesław Kazimierz)

 

 

 

243

Dobrzański Sas

Stanisław („Staś”)

13.XI.1886

27.XII.1891

syn Bolesława Kazimierza Sas Dobrzańskiego (patrz Sas Dobrzański Staś)

 

 

 

244

Dobrzański Sas

Tadeusz („Tadzio”)

12.XII.1884

30.V.1885

syn Bolesława Kazimierza Sas Dobrzańskiego (patrz Sas Dobrzański Tadzio)

 

 

 

245

Dobrzański de Częstopian

Zenon

13.XII.1833

27.VI.1909

„c.i k. major i obywatel m. Kołomyi (patrz de Częstopian Dobrzański)

 

 

 

246

Dolińska

Aniela

 

1897?

prz. l. 44

 

 

 

247

Dolińska z Siwińskich

Rozalia

27.07.1856

04.11.1915

 

 

 

 

248

Doliński

Antoni

17.04.1840

13.05.1878

zm. w 39 r. ż.; „Nieodżałowanej pamięci najlepszego a tak przedwcześnie zgasłego ojca poświęca syn Józef”

 

 

 

249

Doliński

Antoni

29.08.1855

02.12.1921

 

 

 

 

250

Doliński

Kazimierz

29.08.1870

23.02.1872

zm. w 2 r. ż.

 

 

 

251

Doller („Dollerowa”) z Beerów

Eugenia

25.V.1883

23.I.1921

 

 

 

 

252

Doller

Feliks

10.II.1881

04.IV.1915

„Urzędnik Magistratu”

 

 

 

253

Doller

Waleryan

14.IV.1880

10.IV.1907

„prywatny urzednik i kadet w rezerwie”

 

 

 

254

Doller

Wincenty Józef

12.V.1864

18.II.1889

„akademik sztuk pięknych”

 

 

 

255

Doller

Wincenty

1?.??.1840

15.II.1904

 

 

 

 

256

Domain

Celestyn

1823

1901

„Więzień stanu z roku 1846 r. i właściciel Dóbr Ziemskich”; „żył dla drugich serdeczne zostawił wspomnienie/a dziś przechodnia prosi o westchnienie”

 

 

 

257

Domain

Ludwika

 

10.VI.1911

prz. 94 l.; „Tu spoczywa Co całe życie była nieszczęśliwa”

 

 

 

258

Domańska

Janina („Jancia”)

 

19.10.1896

„Najdroższa dziecina Adolfa i Józefy Domańskich”;

„Zgasłaś nam droga córko/Jak kwiat na rozkwieciu/I straszny ból zadałaś/Dawcom twego życia/Ten grób szczęście nadzieję ich mieści/I grób tylko skończyć zdoła żal ich boleści/Przechodniu! Jeżeli dasz spocząć źrenicom/Na tych głazach co drogą naszą stratę kryją/Poświęć łzę jedną córce, co zginęła jak kwiat/Drugą rodzicom co żyją”

 

 

 

259

Dóbrawski

Jan

 

1940

 

 

 

 

260

Dóbrawski

Władysław

 

 

 

 

 

 

261

dr Mazacz

Jan

 

12.XI.1899

„dr”, zm. w 63 r. ż.

 

 

 

262

Duda

Wincenty

08.04.1852

02.04.1916

„emer. leśniczy p???”

 

 

 

263

Dyduszyński

Gustaw

01.IV.1863

25.09.1918

„Radca Wyższego Sądu Krajowego”

 

 

 

264

Dzierzkowska z Zawidzkich

Marcjanna

 

1811

„W dowód wdzięczności Marcjannie z Zawdzkich Dzierzkowskiey od roku 1811 Janowi 1808 i Franciszkowi 1817 Braciom Tu spoczywającym Stanisław Barbara Dzierzkowscy postawili”

 

 

 

265

Dzierzkowski

Franciszek

 

1817

j.w.

 

 

 

266

Dzierzkowski

Jan

 

1808

j.w.

 

 

 

267

Dziobek

Joanna

 

 

 

 

 

 

268

Dziobek

Kazimierz

 

28.01.1881

prz. l. 57; „Woźny c.k. Sądu obw.)

 

 

 

269

Dziura

Julia

1848

24.03.1895

"żona c.k. rusznikarza nobilis"

 

ż. Ludwika

 

270

Dziura

Karol

27.08.1866

16.06.1905

„Maszynista c.k. Kolei Pa”

 

 

 

271

Dyczewska z Adameców

Anna

1839

22.05.1891

 

 

spoczywa z W. Sabadasz

 

272

Edler von Bozziano

Josef

27.04.1828

11.12.1885

„k.k. Oberst”; (patrz Bozziano, von Bozziano)

niemiecki

 

 

273

Elster

Erwin

25.04.1858

02.04.1891

 

niemiecki

 

 

274

Erben („Erbenowa”) z Liebhartów

Amalia

 

11.12.1898

prz. 29 l.

 

 

 

275

Fasciszewski (Faściszewski?)

Piotr

1822

26.VI.1888

„Grobowiec Józefów Białoskórskich”

 

wg ks. zg: żył 68 l.

 

276

Faściszewscy grobowiec

 

 

 

grobowiec bez tablic (stłuczone)

 

 

 

277

Fąfara

Maria Walerya

20.03.1901

09.10.1901

„Tu spoczywa św. p. najdroższa córka”/ „żal nie umilknie w sercu/z łez nie oschną oczy/pokąd nie przyjdzie chwila/..??”

 

 

 

278

Felsztyńska z Sokólskich

Flora

1862

1916

 

 

 

 

279

Fenik („Fenikowa”) z Bogdów

Ema

1888

1916

 

 

 

 

280

Fenik („Fenikówna”)

Janina („Janeczka”)

1912

1922

 

 

 

 

281

Fenik

Stefan

1869

1917

 

 

 

 

282

Fenz

Józefa

11.III.1816

6.V.1891

 

 

 

 

283

Ferall

Jan

27.12.1816

06.01.1886

 

 

 

 

284

Fertsch (?) – (pomnik - wg ksiąg metryk.)

Johan

(Jan)

1762

30.08.1848

„hier ruhet der K.K. pens. oberfeldarzt ….. gb: anno 1762 gst: am 30 augu. 1848”

 

 

 

285

Fialka

Carolo

 

09.VII.1846

„c.k. komisarz cyrkułu”

łacina

 

 

286

Fic

Józef

1833

25.VII.1908

„powstaniec 1863 r.”

 

 

 

287

Fic

Józef Władysław

18.III.1877

4.III.1931

 

 

 

 

288

Fic

Rozalia

1835

1906

 

 

 

 

289

Fic

Stefania

9.VI.1881

14.VIII.1936

 

 

 

 

290

Fiedura

Józef

30.IV.1873

10.III.1938

 

 

 

 

291

Filipek

 

 

 

 

 

 

 

292

Filipowicz

Antonina

 

02.04.1907

„Grobowiec Filipowiczów”

 

 

 

293

Fiszer („Fiszerowa”) z Klimkiewiczów

Honorata

 

05.04.1897

 

 

wg ks. zg: Fisher

 

294

Fiszer

Stanisław

 

14.II.1892

przeż. l. 72; „C.k. główny poborca podatkowy”

 

 

 

295

Flechner

Karol Chrystyan

 

11.02.1904

prz. l. 68; „emeryt. urzędnik kolejowy”

 

 

 

296

Flechner

Karol Józef

01.07.1875

22.08.1892

„uczeń 6 klasy gim.”

 

 

 

297

Frantsek

 

 

 

„Grobowiec Ilnickich i Frantseków”

 

 

 

298

Freindel de Freindelsberg

Karol

 

30.08.1892

zm. w 81 r. ż; „c.k. adjunkt powiatowy”

 

 

 

299

Friederici

Herman

 

30.??.18??

„K.K.” zm. w 18 r. ż.?

niemiecki

 

 

300

Friska

Franz

1857

1899

„dr”; „Regimentsarzt”, "Gewidmet von Offizierskorps des k.u.k. Uldatten Regiment No 4"

niemiecki

 

 

301

Frydecki

Andrzej

22.XI.1834

22.XII.1908

 

 

 

 

302

Gadzińska z Wysoczańskich

Karolina

 

28.I.1904

„Darowali majątek na Polską Bursę. Wychowańcy Bursy zachowują Ich we wdzięcznej pamięci”

 

 

 

303

Gadzińska

Lila (Lileczka)

24.VIII.1926

24.VIII.1926

 

 

 

 

304

Gadziński Pobóg

Teofil

 

18.IX.1913

„Darowali majątek na Polską Bursę. Wychowańcy Bursy zachowują Ich we wdzięcznej pamięci”; (patrz Pobóg Gadziński)

 

 

 

305

Galas(2 v.) z Zatorskich, 1. v. Rzepecka

Marcianna

 

26.08.1910

lat. 80. (patrz Rzepecka z Zatorskich, 2 v. Galas)

 

wg ksiąg: ur. 09.01.1830

 

306

Gan..?. (Gar....?)

Józefa

 

1883?

prz. l. 64?

 

 

 

307

Ganszer

Stefan Eligjusz

 

 

 

 

 

 

308

Garbiński